Renowacja wnętrz zabytkowych

Konserwacja zabytków jest podstawową metodą na zachowanie jednolitości architektonicznej budynków o charakterze historycznym. Cały proces renowacji obiektów zabytkowych wymaga stałej współpracy zespołu specjalistów doświadczonych w tej dziedzinie takich jak: archeolodzy, konserwatorzy zabytków, architekci i architekci krajobrazu, konstruktorzy, oraz inni eksperci i rzeczoznawcy. Cały proces konserwatorski obejmujący prace projektowe i prace konserwatorskie wymaga spójnej koordynacji wszystkich zadań i procesów. Prace projektowe i badawcze to cały obszar działań podejmowanych na zewnątrz i wewnątrz budynku, który wymaga przygotowania opracowań takich jak: szczegółowa inwentaryzacja, program prac konserwatorskich, kwerenda historyczna, ekspertyzy konstrukcyjne i mikologiczne, oraz wielobranżowy projekt budowlano-wykonawczy. Często pojawia się konieczność przygotowania uzupełniających opinii i ekspertyz. Wykonawczy proces restauracji fizycznej obiektu obejmuje etapy, takie jak stabilizacja, rehabilitacja, rewitalizacja i odbudowa.

Rekonstrukcja i renowacja architektoniczna

wiele naszych projektów dotyczy rozwiązywania wymagań planistycznych i dotyczących budynków zabytkowych w zakresie wyposażenia wnętrz i odnowy zabytkowych, wpisanych do rejestru zabytków i georgiańskich nieruchomości. Posiadamy bogate doświadczenie w zawiłościach takich projektów i doskonale współpracujemy z doświadczonymi konsultantami ds. planowania, często wspólnie z genialnymi architektami lub specjalistami ds. konserwacji zabytków, aby wprowadzić nowoczesny komfort i luksusowe wnętrza do pięknych zabytkowych budynków.

Nasze studio projektowania wnętrz Bath WOOLF zwraca się do Bath Preservation Trust i naszych kolegów z Georgian Group o wskazówki i upewnienie się, że proponowane rozwiązania są zgodne z prawem i wpisują się w regencyjny i georgiański styl wnętrz domów w Mieście i okolicach. Często prace nad budynkiem zabytkowym skupiają się na odnowie wnętrza i, co częściej, na usunięciu poprzednich niezręcznych przeróbek. Rozwiązania umożliwiające zabytkowym budynkom spełnienie potrzeb nowoczesnego życia rodzinnego to przyjemne wyzwanie.

Nasz szczegółowo opisany poniżej projekt Sion Hill jest na przykład dowodem na naszą zdolność do przeprojektowania typowego georgiańskiego domu miejskiego w Bath, z uwzględnieniem wrodzonych cech georgiańskich budynku, jednocześnie go odnawiając i tworząc piękne wnętrza współgrające z nowoczesnym domem, odpowiednim dla młodej rodziny.

zaprojektowaliśmy wnętrza w taki sposób, aby utrzymać georgiańską estetykę, a jednocześnie stworzyć zabawny, tętniący życiem dom rodzinny pełen kolorów i faktur.

Rosnące zainteresowanie architekturą zrównoważoną i ekologiczną prowadzi naturalnie do projektów obejmujących ochronę zabytków w DC i ponowne wykorzystanie budynków. ANTHONY WILDER chętnie podejmuje się projektów konserwatorskich oraz wymagającej kreatywności myślenia architektonicznego i technicznego, aby osiągnąć pożądany efekt.

Przywracanie historycznego domu: wszystko, co musisz wiedzieć

Kiedy nadarzy się okazja do odrestaurowania historycznego domu, trzeba ją wykorzystać, ale należy działać ostrożnie. Historyczne domy mają pozostać znaczące pod względem architektonicznym i powinny być dość podobne do swojego naturalnego wyglądu.

Bez względu na to, czy obecnie mieszkasz w historycznym domu, czy ostatnio kupiłeś go w celu odnowienia, czy jesteś zainteresowany zbadaniem takiej możliwości, oto kilka prostych wskazówek i trików, jak wykonać pracę bez zmniejszania znaczenia domu:

Oceń istniejące fundamenty

Zanim pomyślisz o zmianie domu, przyjrzyj się dokładniej istniejącym elementom i fundamentom. National Trust for Historic Preservation zaleca dokładne zagłębienie się w jakość, projekt, materiały i kunszt wykonania domu w momencie jego powstania, zwracając szczególną uwagę na to, jak te aspekty zmieniły się na przestrzeni lat. Fundament prawdopodobnie jest powodem, dla którego zakochałeś się w domu, więc dokładnie rozważ, czego chcesz się pozbyć, a co chcesz zachować i odrestaurować.

Pamiętaj, aby docenić wyjątkowe elementy architektoniczne, które oferują zabytkowe domy.

Polub wszystkie osobliwe aspekty domu

Chociaż możesz być zainteresowany wyrównywaniem nierównych podłóg lub odnawianiem szafek lub schodów, mogą to być urocze historyczne szczegóły, które możesz zamiast tego polubić. Zbyt dużo czasu i wysiłku poświęcone na naprawianie tych aspektów może sprawić, że dom straci swój urok, który uwielbiasz.

Dodaj nowoczesnego akcentu za pomocą mebli i dekoracji

Zwróć szczególną uwagę na szczegóły podczas dodawania nowych elementów

Jeśli planujesz wprowadzić jakiekolwiek poważne zmiany w domu, zwróć uwagę na istniejące detale w całym oryginalnym budynku pod względem użytych materiałów i faktur, a także oryginalnych kolorów rozmieszczonych w całej przestrzeni życiowej. Te szczegóły mogą być czymś, co chcesz całkowicie odrestaurować, aby zachować tradycyjny urok i historię domu.

Renowacja domu, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, zwykle dotyczy rodzaju cyfrowych i technicznych funkcji